rth-zryw.pl

W pierwszym meczu mistrzostw świata Drużyna Kataru przegrała z kadrą Ekwadoru w meczu otwarcia światowych mistrzostw wynikiem zero do dwóch!

W pierwszym meczu mistrzostw świata Drużyna Kataru przegrała z kadrą Ekwadoru w meczu otwarcia światowych mistrzostw wynikiem zero do dwóch!

24.11.2022, 14:31

Mistrzostwa świata to futbolowa impreza, która odbywa się raz na cztery lata. Fani piłkarscy z całego świata wyczekują z utęsknieniem na pierwszy mecz mundialu i ciężko temu zaprzeczyć. Identycznie było w przypadku światowych mistrzostw w Katarze, który rozpoczął się w poprzedni weekend. Oficjalna ceremonia otwarcia turnieju, która wyglądała doskonale poprzedzała inauguracyjny pojedynek. Jednak później przyszła pora na futbol i wielbiciele futbolu zebrani na trybunach a także przez odbiornikami telewizyjnymi oczekiwali niesamowitego meczu. Emocji nie zabrakło już od początku meczu, ponieważ zawodnicy drużyny Ekwadoru naprawdę szybko zdobyli bramkę. Emmer Valencia trafił do bramki już po trzech minutach i zdawało się, iż kadra narodowa Kataru będzie miała naprawdę ciężko w tym pojedynku. Sędzia tego spotkania zdecydował się jednak przeanalizować systemem VAR prawidłowość tego trafienia i okazało się, że w chwili zagrania zawodnik znalazł się na pozycji spalonej. Organizatorzy mundialu mieli więc sporo szczęścia w tej sytuacji.

Mimo cofnięcia pierwszej bramki reprezentacja narodowa Ekwadoru nie planowała zaprzestać ataków. Zawodnicy reprezentacji Ekwadoru ruszyli do ataku i przez cały czas kontrolowali tempo w tym pojedynku. Gracz kadry narodowej Ekwadoru kilka minut później odnalazł się w sytuacji oko w oko z golkiperem zespołu Kataru i został przewrócony. Arbiter nie wahał się nawet przez chwilę i zarządził rzut karny, a bramkarzowi dał żółty kartonik. Napastnik reprezentacji Ekwadoru Valencia zmienił rzut karny na gola. Względem reprezentacji Ekwadoru narodowa reprezentacja Kataru wyglądała bardzo źle. Golkiper narodowej kadry Ekwadoru przez sporą część spotkania był bezrobotny, ponieważ po stronie zawodników Kataru nie widać było pomysłu na ten pojedynek. Na kwadrans przed końcem pierwszej połowy wpadło drugie trafienie dla kadry narodowej Ekwadoru, a strzelcem znowu był Valencia. W pierwszej połowy spotkania nie mieliśmy okazji oglądać już więcej bramek. Oba zespoły w drugiej połowie wyraźnie obniżyły rytm i na murawie mało się działo. Ten pojedynek w końcowym rozrachunku skończył się wynikiem 2 do 0 dla narodowej drużyny Ekwadoru, która bardzo dobrze rozpoczęła mundial. Narodowa drużyna Kataru z kolei znalazła się teraz w skomplikowanej sytuacji i może mieć kłopot z zakwalifikowaniem się do następnej fazy.

Brak komentarzy

Zostaw komentarz

Wyślij