rth-zryw.pl

W finałowym meczu mistrzostw świata piłkarska reprezentacja Polski w siatkówkę poniosła klęskę wynikiem 1 do 3 z włoskim zespołem!

W finałowym meczu mistrzostw świata piłkarska reprezentacja Polski w siatkówkę poniosła klęskę wynikiem 1 do 3 z włoskim zespołem!

16.09.2022, 06:17

Bardzo dużo siatkarskich wielbicieli ma doskonałą świadomość tego, jak ważnym wydarzeniem jest mundial. Zwłaszcza fani tej sportowej dyscypliny z naszego kraju o tym wiedzą, gdyż drużyna polska siatkarzy od lat odnosi sukcesy na międzynarodowej arenie. Nikogo nie dziwi więc to, iż w Polsce zapanowała ekstaza, kiedy ogłoszono zmianę gospodarza światowych mistrzostw. Turniej ten na początku miał odbyć się w Rosji, lecz z uwagi na najazd na Ukrainę organizacja została odebrana Rosjanom. Federacja siatkarka FIVB nie zamartwiała się jednak, ponieważ Polska już wiele razy dowiodła, iż wydarzenie tak wysokiej rangi potrafi obsłużyć. W roku 2014 mistrzostwa świata także organizowane były w naszym kraju i wówczas polska drużyna siatkarzy wygrała tam złoty medal. Ogromna ilość siatkarskich wielbicieli wierzyła to, iż i tym razem będzie podobnie.

Trzeba przyznać to, że polska kadra siatkarzy od pierwszego meczu mundialu wyglądała świetnie. Mogło się wydawać, iż jesteśmy na dobrej ścieżce do następnej obrony tytułu mistrzowskiego, gdyż dość pewnie ogrywaliśmy kolejnych rywali. Po pięciosetowej walce w spotkaniu półfinałowym zwyciężyliśmy brazylijską drużynę narodową rezultatem 3 do 2. W finałowym meczu mistrzostw świata przeciwnikiem reprezentacji Polski była włoska drużyna. Jest to z pewnością ekipa, w której można podziwiać wielu utalentowanych chłopaków. Pokazali oni na parkietach w naszym kraju, iż w nadchodzących latach trzeba będzie się z nimi liczyć. wynikiem Bardzo dobrze zaczęła finałowe spotkanie narodowa kadra Polski, wygrywając w secie numer jeden wynikiem 25:22. Jednak kolejne partie to był popis gry drużyny narodowej Włoch. Naprawdę niezawodna gra kadry narodowej Włoch i spora liczba błędów ze strony naszego zespołu sprawiła, że to właśnie oni wygrali w meczu finałowym rezultatem 1:3. Ostatecznie polska narodowa drużyna zajęła miejsce numer dwa na światowych mistrzostwach i trzeba zaznaczyć fakt, iż to również jest gigantyczny sukces.|Polska narodowa drużyna w rozrachunku końcowym zajęła miejsce numer dwa na światowych mistrzostwach i warto podkreślić, iż to również jest ogromny sukces.|miejsce numer dwa na mundialu w końcowym rozrachunku wywalczyła narodowa kadra Polski i warto podkreślić to, że to także jest gigantyczny sukces.

Brak komentarzy

Zostaw komentarz

Wyślij