rth-zryw.pl

Porażka polskiej kadry z zespołem Czech w pierwszym starciu eliminacji do Mistrzostw Europy 2024!

Porażka polskiej kadry z zespołem Czech w pierwszym starciu eliminacji do Mistrzostw Europy 2024!

22.06.2023, 09:34

Fantastyczny występ narodowej kadry Czech - porażka polskiego zespołu w pierwszym spotkaniu zmagań eliminacyjnych do Mistrzostw Europy 2024!

Zakończony w grudniu mundial w wykonaniu drużyny narodowej Polski nie był zbytnio udany. Nasi reprezentanci rzecz jasna byli w stanie awansować do fazy pucharowej, lecz nie każdemu podobał się styl, w jakim to zrobili. Futbolowi sympatycy z Polski zgodnie uważali, że zmiana na pozycji trenera jest wymagana. Między innymi dlatego prezes Polskiego Związku Piłki Nożnej Cezary Kulesza zdecydował się na przerwanie umowy z Czesławem Michniewiczem. Fernando Santos został kolejnym selekcjonerem kadry polskiej, a jego pierwszym ważnym oponentem była drużyna narodowa Czech. Było to pierwsze starcie w eliminacyjnych zmaganiach do Euro 2024 i bardzo istotne było to, aby zwyciężyć.

Nastroje w reprezentacji Polski Przed pierwszym gwizdkiem sędziego były pozytywne, jednakże weryfikacja przyszła błyskawicznie. Zespół narodowy Czech bowiem zdołała zdobyć dwie bramki już po trzech minutach spotkania. Był to gigantyczny szok zarówno dla fanów zasiadających na stadionie w Pradze, jak i graczy. Gracze kadry Czech od początku meczu prezentowali się znacznie lepiej od naszych zawodników i nie wiele wskazywało na to, że w drugiej połowie się to odmieni. W drugiej połowie tego meczu reprezentacja Polski wyglądała nieco lepiej, jednakże to czescy piłkarze strzelili bramkę numer 3. Zdobywcą gola numer 3 w 64. minucie był Kuchta Jan. Polscy zawodnicy starali się odrobić straty, jednak dali radę zdobyć tylko jedną bramkę na trzy minuty przed końcem pojedynku. Ten pojedynek w wykonaniu drużyny narodowej Polski był tragiczny i należy to przyznać. Z całą pewnością nie w ten sposób debiut w reprezentacji narodowej Polski wyobrażał sobie portugalski szkoleniowiec Fernando Santos. Drużyna narodowa Polski będzie się mierzyć z narodową kadrą Albanii w drugim meczu zmagań eliminacyjnych. Z pewnością w tym meczu kadra narodowa Polski musi odnieść wygraną.

Brak komentarzy

Zostaw komentarz

Wyślij