Wzmozony zakup sprzetu AGD przed swietami

Wzmozony zakup sprzetu AGD przed swietami

2. Środowisko:

Ważne jest, aby to czynniki środowiskowe. To jest to, czego brakuje w całości z zachodniej diecie: skoro pokarmy mogą być zimne, neutralne lub ciepłe, to robi różnicę licytuje jeżeli pewien rodzaj żywności jest spożywane w pewnej porze roku. Na przykład wiele osób powiedziała mi, że nie mógł kontynuować surową dietę w zimie. Oczywiście, że nie może, jak surowe jedzenie jest zimno w przyrodzie, a zimą środowisko jest zimna, a to jest po prostu zbyt zimno na organizm w obsłudze. To oczywiście nie jest to problem w lecie, jak zimne jedzenie równoważy ciepłe środowisko.

3. Aktualny stan zdrowia:

Musi to być brane pod uwagę także. Jeśli ktoś jest na przykład z niedoborem Qi, ci ludzie zawsze czuć zimno, a jeśli jedzą dużo sałatki, lub zjeść poranny płatki z zimnym mlekiem z lodówki, sprawi, że ich niedobór Qi jeszcze gorzej.

Chińska medycyna klasyfikuje żywność na: zimne, chłodne, neutralne, ciepłe i gorące. Na początku, że środek spożywczy może być zmieniona przez gotowanie.

Na ogół następujące pozycje znajdują się w tych kategoriach:

Popularne: produkty mięsne: mam, jagnięcina, wołowina, alkohol

Ciepły: kawy, czerwonego wina, kaczka, gęś, wieprzowina, cebula

Neutralne: większość produktów odcinkowe: ryż, ziemniaki, pszenica,

Zimny: owoce morza, produkty mleczne (z wyjątkiem masła, które jest ciepłe), większość warzyw

Cool: jogurt, ogórek, kapusta, śmietana

Jak Sposób gotowania żywności zmienia: im wyższa temperatura gotowania, bardziej Yang energia jest dostarczana do żywności. Parze albo jest bardzo delikatny podczas głębokiego smażenia lub grillowanie dodaje znaczną ilość energii Yang.

Więc w jaki sposób połączyć wszystkie te zasady?

Ludzie z zimnej konstytucji powinny skłaniać gotowanej żywności, zwłaszcza w zimie, a zwłaszcza, gdy czujesz się zmęczony lub masz zimne ręce i stopy.

– autor artykułu