Jak czesto Polscy kupuja sprzet AGD

Jak czesto Polscy kupuja sprzet AGD

Ludzie z ciepłym konstytucji powinny skłaniać się ku bardziej łagodnych metod gotowania zwłaszcza w lecie i należy trzymać z dala od przypraw.

Na ogół każdy powinien jeść więcej surowe owoce i warzywa w okresie letnim, a te gotowane w jesienią i zimą (jak o pie cynamon jabłko w zimie).

Każdy posiłek powinien być zrównoważony. Na przykład ryby z frytkami powinny być spożywane z białej kapusty lub grillowane steki powinny być spożywane z warzywami zamiast frytek.

Jedno słowo ostrzeżenia tutaj: lód zimne napoje nie zrównoważy gorące jedzenie. To nigdy nie powinno się spożywać w ogóle, a szczególnie w czasie posiłku przejdź tutaj. Żołądek w medycynie chińskiej lubi ciepłe i wilgotne środowisko, a nie lubi zimna. Nawet z zachodniego punktu widzenia chemii jest to zły pomysł, ponieważ w niższej temperaturze wszystkie procesy chemiczne (takie jak trawienie) zwolnić.

Dlaczego ludzie na Wschodzie jak smażenie w ruchu? Ponieważ jest to doskonały pokarm: krótka wysoka temperatura gotowania żywności Yang daje energię, podczas gdy rdzeń jest częściowo ugotowane coraz więcej Yin powodując doskonale wyważony posiłek.

Jedno ostatnie słowo: przetwórstwo spożywcze wyczerpywania Qi w żywności, iz tego powodu jedzenia wysoko przetworzonych (takich jak hot dogi, konserwy zupę) ma prawie żadnej Qi w lewo w nich. Przetworzona żywność należy unikać w miarę możliwości z tego powodu. Najlepiej jest użyć świeżych, lokalnych jedzenie (tak, aby nie zatrzymać się w pojemnikach do tygodni) i jeść żywność sezonu. Niektórzy chińscy lekarze iść tak daleko, aby powiedzieć, że najgorszy wynalazek dla ludzkości jest lodówka, jak ludzie teraz trudno zjeść świeżą żywność.

Jeśli tylko niektóre z tych najbardziej podstawowych zasad są przestrzegane, może zrobić wiele dla swojego zdrowia.

Attila Gruber, D. Ac. akupunktury mieszka w Toronto, Kanada.www.imassagetherapy.ca lub alternativrehab@gmail.com

– autor artykułu